Blog Archives

I Liga Juniorów

To już koniec rozgrywek I Ligi Juniorów. Przed nami rundy play-off oraz Finał Wojewódzki, w którym wystąpią 4 najlepsze zespoły z terenu naszego województwa. Zapewniony udział w Finale mają dwie pierwsze drużyny z ligowej tabeli (UMKS MOS Wola i KS METRO). O dwa miejsca rywalizować bedą wszystkie pozostałe zespoły tej ligi i dwie pierwsze drużyny z II Ligi Juniorów, które zmierza się w pierwszej rundzie z 7 i 8 zespołem I Ligi (szczegóły na stronie MWZPS).
W swoim ostatnim meczu, nasz pierwszy zespół pokonał drugą drużynę MOS-u Wola w trzech setach. Mecz bez historii, przy bardzo dużej przewadze gospodarzy, którzy po wygraniu pierwszej partii w stosunku 25:9 przestali grać, dostosowali się do poziomu przeciwników i robili – podobnie jak oni, mnóstwo prostych błędów. Trener Wojciech Góra zapytany o opinię na temat meczu powiedział: „Jakiego meczu – takiego, którego tak na prawdę jak by nie było ? Żenujące widowisko i ‚żadna gra’ moich podopiecznych.”
UKS „MKS MDK” I –  UMKS MOS Wola 3:0  (25:9, 25:19, 25:21)
Końcowa tabela ligi wygląda następująco:
Lp.ZespółMeczePktSety +Sety –pkt +pkt –
1UMKS MOS Wola Warszawa14393941054794
2KS Metro Warszawa14393951065825
3MKS MDK Warszawa 142932141076946
4RCS Czarni Radom142526191026983
5KS Metro Warszawa II1411153610441183
6MKS MDK Warszawa II14913369961173
7UKS Plas Warszawa149123610051148
8UMKS MOS Wola Warszawa II14712389761190