Blog Archives

OGÓLNOPOLSKA LICEALIADA W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

W dniach 31.05. – 02.06.2019 r. , w Ostródzie rozgrywana była XVIII OGÓLNOPOLSKA LICEALIADA W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW, w której wystąpiło 14 najlepszych zespołów szkolnych ze swoich województw. Wszystkie drużyny posiadały w swoich szeregach zawodników trenujących na co dzień w klubach sportowych, przez co zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Nasz zespół znalazł się w grupie 3-drużynowej, w której grał przeciwko zespołom z Sulęcina i Krakowa (wszystkie mecze w grupach rozgrywane były po 4 sety każdy – bez względu na wynik, a każdy wygrany set dawał 1 pkt. do klasyfikacji grupowej).

Wyniki meczy grupowych:

I LO Sulęcin –  LXII LO Warszawa   0 : 4 (22:25; 16:25; 11:25; 20:25)

I LO Kraków – LXII LO Warszawa   0 : 4 (29:31; 20:25; 19:25; 19:25)

Po wygraniu tych spotkań awansowaliśmy do półfinałów zawodów, w których pokonaliśmy kolejne dwa zespoły, podobnie jak w grupie – bez straty seta i awansowaliśmy do finału. Mecze półfinałowe rozgrywane były do dwóch wygranych setów.

LXII  LO  Warszawa – XI  LO  Bydgoszcz     2 : 0 (25 :21; 27 : 25)

LXII  LO  Warszawa –  X  LO  Kielce            2 : 0 (25 :17; 25 : 23)

W finale pokonaliśmy w czterech setach zespół Nysy (mecz grany był do 3 wygranych setów).

LXII  LO  Warszawa – ZS i Placówek Oświatowych  Nysa   3 : 1 (25:21; 20:25; 25:18; 25:16)

Kolejność końcowa:

1. LXII Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. gen. Wł. Andersa Warszawa
  2. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Nysa
  3. Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Licealnych Poznań
  4. X Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego Kielce
  5. I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Sulęcin
  6. XI Liceum Ogólnokształcące Mistrz. Sport. im. Bydgoskich Olimpijczyków Bydgoszcz