Blog Archives

I Liga Juniorów

Zamiast opisu dzisiejszego meczu I Ligi Juniorów (którego” według trenera Wojciecha Góry nie było”) – przytaczamy jedynie pomeczową wypowiedź naszego szkoleniowca.
„W dniu dzisiejszym, podobnie jak było to wczoraj i podczas poprzedniej soboty, wymęczyliśmy kolejne zwycięstwo. Tym razem było to w meczu z drużyną UKS PLAS. Nie ma tu znaczenia, że wygraliśmy mecz bez straty seta. Istotne jest to, że już po raz kolejny – trzeci, na boisku widzieliśmy niemoc, brak chęci do walki i gry oraz daleko posunięte kunktatorstwo.* Gdyby cały mój zespół wykazał tyle woli walki i ambicji ile wkładał w grę indywidualnie każdy z naszych przeciwników – nie uważał bym też tego czasu za czas stracony. Ciężko jest przecież wymagać ode mnie, że bym się cieszył i gratulował zespołowi wygranej z przedostatnią drużyną z ligowej tabeli. Dziś, jedynie Filip Balasz, Franek Matras i Jakub Świąder wykazywali jakieś zainteresowanie tym, co działo się na boisku, co nie oznacza że nie popełnili wielu „głupich” błędów. Pozostali nasi gracze to, jak mówią – „dno i wodorosty”. Po raz trzeci, kolejny, było mi wstyd, że jestem trenerem tak grającego zespołu”.
* – kunktatorstwo w/g SJP to „umyślne zwlekanie z czymś, przeciąganie czegoś, powolność w działaniu, itp.”

UKS PLAS – UKS „MKS MDK” 0 : 3 (-23,-17,-16)