Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorów

Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorów

W dniach 21-24.02.2019 r., w Sulęcinie, rozgrywane były Ćwierćfinały Mistrzostw Polski Juniorów. Nasza drużyna trafiła do jednej z dwóch najsilniejszych grup spośród wszystkich 8 startujących na tym etapie zawodów.
Każda, 6-cio drużynowa grupa składała się z dwóch „podgrup” po 3 drużyny w każdej. W podgrupach grało się systemem „każdy z każdym”, po czym dwa najlepsze zespoły awansowały do grupowego finału, w którym spotykały się z dwoma czołowymi drużyny z drugiej podgrupy, grając jeszcze dwa mecze (wyniki bezpośredniego meczu był zachowany). Zespoły zajmujące trzecie miejsca w swoich podgrupach rozgrywały natomiast  jedno spotkanie o miejsca 5 – 6. Po wygraniu dwóch pierwszych meczy w swojej podgrupie awansowaliśmy ze zwycięstwem 3 : 0 nad drużyną MKS BZURA Ozorków. Swój pierwszy mecz finałowy rozegraliśmy przeciwko drużynie HEMARPOL NORWID Częstochowa. Niestety, pomimo bardzo ambitnej gry (szczególnie w dwóch pierwszych setach) przegraliśmy to spotkanie w czterech setach. Dodatkowo, w trakcie gry, kontuzji barku uległ nasz środkowy bloku – Wiktor Sadowski. Tak więc, żeby zdobyć miejsce premiowane awansem do Półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów, musieliśmy zwyciężyć w następnym meczu zespół z Jastrzębia, który w swej podgrupie ograł drużynę Częstochowy w czterech setach. Spotkanie to zaczęło się dla nas znakomicie. Wszyscy gracze „weszli w mecz” bardzo dobrze i wygraliśmy dwa pierwsze sety. Niestety pech prześladował nas nadal. Z powodu kontuzji nogi, boisko opuścić musiał kolejny gracz – Mateusz Stecz, grający do tego momentu bardzo dobrze. Przegraliśmy kolejne dwie partie i doszło do wyrównania w setach.  Piątą partię graliśmy przez cały czas równo i bardzo dobrze. Niestety, w dość pechowej końcówce przegraliśmy i tę partię (na przewagi).
W naszej drużynie wystąpili wszyscy zawodnicy, grając całe mecze, sety lub wchodząc na zmianę. Najczęściej graliśmy w składzie: Filip Balasz (kpt.), Mateusz Stecz <–> Bartłomiej SkorekGabriel StryjewskiWiktor Sadowski -> Maciej MarchewkaKacper Stryjewski <–> Rafał SkorekJan Sosnowski <–> Jakub MieczkowskiSebastian Olszewski (libero) oraz Jakub Rylski (libero), Kacper SiwicJakub Woźniak
Trenerzy: Wojciech Góra i Marcin Szymaniak oraz Dariusz Łomża (statystyk). Za najlepszego zawodnika naszego zespołu uznano słusznie Filipa Balasza, który otrzymał od organizatorów okolicznościową plakietkę.
Trener Wojciech Góra, podsumowując występ swoich podopiecznych powiedział: „Graliśmy dobrze w „fazie podgrupowej” zwyciężając wyraźnie obie pozostałe drużyny. W pierwszym meczu finału grupowego graliśmy dobrze w dwóch pierwszych setach, które powinniśmy wygrać, niestety, w jednym z nich przegraliśmy w końcówce prze błąd własny. Potem pojawiły się już nerwy, dekoncentracja i zwątpienie w końcowy sukces. Szkoda ! W drugim meczu, grając przeciwko „Legii Cudzoziemskiej” skupiającej kilkunastu zawodników ściągniętych z terenu całego kraju, posiadającej w swych szeregach 3 zawodników – uczniów SMS Spała, zmusiliśmy swych
przeciwników do maksymalnego wysiłku. Wygraliśmy dwa pierwsze sety, przegraliśmy trzeciego i czwartego, na początku którego kontuzji uległ nasz kolejny gracz. W secie piątym, grając „punkt za punkt” doprowadziliśmy do dramatycznej końcówki, w której. tym razem na skutek błędu taktycznego jednego z moich graczy, ulegliśmy w końcówce na przewagi. Szkoda – ale wyrażam uznanie za postawę całego mojego zespołu podczas tego meczu. grali jak mężczyźni – nie chłopcy”.
UKS „MKS MDK”  –  MKS BZURA Ozorków                         3:0 (9, 20, 21)
UKS „MKS MDK”  –  STS OLIMPIA Sulęcin                          3:1 (21, 21,-22, 21)
UKS „MKS MDK”  –  HERMAPOL NORWID Częstochowa  1:3 (-24, 29,-22,-21)
UKS „MKS MDK”  –  JASTRZĘBSKI WĘGIEL                      2:3 (20, 23,-15,-17,-15)
Ostateczna kolejność:
1. JASTRZĘBSKI WĘGIEL
2. HERMAPOL NORWID Częstochowa
3. UKS „MKS MDK” WARSZAWA
4. MKS BZURA Ozorków
5. STS OLIMPIA Sulęcin
6. KS GWARDIA Wrocław

Comments are closed.