Ćwierćfinały MP Kadetów

Niewiele zabrakło naszym kadetom, aby wystąpić w półfinałach Mistrzostw Polski.

Niestety, jak już kilka razy w tym sezonie, „przespaliśmy” początek zawodów i przegraliśmy pierwszy mecz swojej podgrupy z zespołem, który teoretycznie jak najbardziej był w naszym zasięgu. I jak już kilka razy poprzednio – po dobrej grze i zaciętej, ambitnej walce przegraliśmy kolejne spotkanie „o wszystko” z bardzo dobrym zespołem Jokera Piła w stosunku 2:3, wygrywając już pewnie 2:0, i robiąc błędy w końcówkach kolejnych setów.
Na końcowym wyniku mocno zaważyły błędy wynikające może z nerwów, może z niestaranności, może z braku ogrania, ale popełnione w kluczowych momentach meczów….

„Ale gdybyśmy…. to dopiero byśmy pokazali”. Trochę za dużo było tego „co by było gdyby…” w tym sezonie. Zarówno trener jak i zawodnicy byli bardzo zawiedzeni postawą zespołu w przekroju tegorocznych Mistrzostw Polski.

Ostatecznie kadeci MDK zakończyli ćwierćfinały na V miejscu.

Trener Marcin Szymaniak nie chciał komentować zarówno wyniku zespołu, jak i gry poszczególnych zawodników, próbuje jedynie zmotywować swoich podopiecznych do dalszej jeszcze mocniejszej pracy, przypominając że dla nich celem długoterminowym są Mistrzostwa Polski w kategorii Juniora, a później, długie granie w siatkówkę na różnych szczeblach rozgrywkowych. Widać że mamy jeszcze nad czym pracować i co nadrabiać w stosunku do zespołów, które często trenują do 10 razy w tygodniu. „Chłopaki – głowy do góry i po chwili odpoczynku ruszamy za chwilę do dalszej roboty. Mamy przed sobą nowe wyzwania!!!

UKS „MKS MDK”  –  JKS Spartakus Jawor        1:3 (16:25, 25:21, 23:25, 21:25)
UKS „MKS MDK”  –  Joker Piła                           2:3 (25:15, 25:22, 22:25, 22:25,12:15)

Tytuł  „Najlepszego Zawodnika” zespołu zdobył Michał Smorągiewicz (kapitan zespołu i nasz rozgrywający).

Drużyna MDK wystąpiła w składzie: Michał Smorągiewicz (Kpt.), Jakub Pasik, Jakub Woźniak, Jan Freudenheim, Bartłomiej Skorek, Maciej Pszczoła, Kacper Siwic, Hubert Arczewski, Bartosz Ślusarczyk, Mateusz Wielgosz, Maksym Ziemlewski, August Tarres, Przemysław Mączka (Libero), Michał Kępka (Libero)

Comments are closed.