Finał Wojewódzki Mistrzostw Mazowsza Juniorów

Finał Wojewódzki Mistrzostw Mazowsza Juniorów

W ostatni weekend, w Radomiu, rozegrane zostały zawody finałowe Wojewódzkich Mistrzostw Mazowsza Juniorów – w którym wystąpiły cztery najlepsze zespoły Mazowsza.
Nasi siatkarze zajęli w nich III miejsce, grając kolejno z:
UKS „MKS MDK”  –  KS METRO                    1:3 (25:17, 22:25, 18:25, 18:25)
UKS „MKS MDK”  –  UMKS MOS Wola          1:3 (22:25, 18:25, 25:21, 19:25)
UKS „MKS MDK”  –  RCS CZARNI Radom    3:2 (18:25, 21:25, 25:23, 25:20, 15:11)
Tytuł  „Najlepszego Zawodnika” naszego zespołu zdobył kapitan drużyny – Filip Balasz.
Drużyna wystąpiła w składzie: F. BalaszK. StryjewskiJ. Sosnowski, G. Stryjewski,  B. GrzegorzewskiW. SadowskiS. Olszewski oraz J. MieczkowskiB. Skorek,
M. SteczJ. Woźniak, K. Siwic, P. MączkaM. Marchewka,
Trener W. Góra powiedział w podsumowaniu: „Mogliśmy zająć w tych Mistrzostwach miejsce drugie – ale do tego trzeba było wygrać jeszcze swój pierwszy mecz przeciwko drużynie KS METRO. Przegraliśmy, ponieważ część zawodników nie trzymała się zupełnie przedmeczowych ustaleń. Uważam, że w aktualnej dyspozycji ciężko by nam było pokonać zespól UMKS MOS Wola, dysponujący najszerszym składem i w składzie którego gra kilkunastu zawodników dołączonych z innych klubów. W tych zawodach byli oni lepsi od pozostałej „trójki”. Zwycięstwo nad gospodarzami przyszło nam wywalczyć w równie ciężkiej walce jak w  poprzednich spotkaniach, a to oznacza – że mogliśmy zająć również miejsce czwarte. Poziom sportowy naszych trzech zespołów był bardzo zbliżony i każdy z nas mógł ograć każdego. Cieszy mnie dobra postawa naszych młodszych zawodników (4 kadetów), którzy maja spoty wkład w zajętą przez nas trzecią lokatę. Mam nadzieję, że równie dobrze grać będą w tym tygodniu podczas swoich Mistrzostw Wojewódzkich, rozgrywanych w tej samej – radomskiej hali sportowej. Życzę im również zdobycia „swojego kadeckiego” medalu”.

Comments are closed.