FINAŁ WOJEWÓDZKI MISTRZOSTW MAZOWSZA KADETÓW

FINAŁ WOJEWÓDZKI MISTRZOSTW MAZOWSZA KADETÓW

„Niewykorzystana szansa, niewykorzystany potencjał…” tak skomentował występ swojego zespołu trener Marcin Szymaniak po zawodach finałowych Wojewódzkich Mistrzostw Mazowsza Kadetów, które odbyły się w dniach 15-17.02.2019. Liczyliśmy co najmniej na utrzymanie trzeciego miejsca z ligi, a po cichu marzyliśmy o wyższej pozycji… Kadeci MDK-u zagrali jednak w tym turnieju bardzo nierówno, a niekonsekwencja w głównych elementach siatkarskiego rzemiosła zaważyła na nienajlepszym wyniku zespołu. Należy jednak zaznaczyć, że to pierwszy taki poważny, oficjalny turniej rangi mistrzowskiej naszej młodej drużyny, więc niedoświadczenie i dodatkowe emocje mogły też wpłynąć na dyspozycję zawodników. Nasi kadeci w kilku setach pokazali, że naprawdę potrafią zagrać na bardzo wysokim poziomie, a parę błędów mniej i zapewne udałoby się odwrócić losy co najmniej jednego meczu. Teraz czekamy na losowanie grup ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski – a to już jutro, w środę 20.02.

Ostatecznie nasi siatkarze nie powtórzyli sukcesu juniorów (III miejsce) i zajęli IV miejsce, grając kolejno z:

UKS „MKS MDK”  –  RCS CZARNI Radom  0:3 (19:25, 20:25, 27:29)

UKS „MKS MDK”  –  UMKS MOS Wola                     1:3 (25:20, 22:25, 21:25, 16:25)

UKS „MKS MDK”  –  KS METRO                                 1:3 (18:25, 25:27, 25:19, 19:25)

Tytuł  „Najlepszego Zawodnika” naszego zespołu zdobył Kacper Siwic.

Drużyna MDK wystąpiła w składzie: Michał Smorągiewicz (Kpt.), Jakub Pasik, Jakub Woźniak, Jan Freudenheim, Bartłomiej Skorek, Maciej Pszczoła, Kacper Siwic, Hubert Arczewski, Bartosz Ślusarczyk, Mateusz Wielgosz, Maksym Ziemlewski, August Tarres, Przemysław Mączka (Libero), Michał Kępka (Libero)

Comments are closed.