I Liga Kadetów

I Liga Kadetów

DWA OSTATNIE MECZE KADETÓW WYGRANE W STOSUNKU 3:0

W ostatnich dwóch spotkaniach, zarówno w meczu wyjazdowym do Radomia (RCS Czarni Radom II), jak i w meczu u siebie – z drugim zespołem MOS-u nasi zawodnicy nie stracili nawet seta, co cieszy.

Nie cieszy jednak trenera Szymaniaka poziom gry i zaangażowania młodego zespołu MDKu. Wprawdzie trener nie ułatwiał w tych meczach gry swojemu zespołowi wykorzystując szanse na testowanie nowych ustawień oraz innych niż nominalne pozycji dla niektórych zawodników, ale stabilny i pewny swej wartości zespół powinien być odporny na takie eksperymenty. W tych ostatnich spotkaniach nasi kadeci grali bez przekonania oraz bez energii, szwankowały podstawowe elementy siatkarskiego rzemiosła takie jak zagrywka i przyjęcie. Za dużo było też błędów własnych.

Najważniejszy jest jednak wynik oraz rozwój zawodników, co miejmy nadzieję następuje szczególnie w przypadku „zmianowych” w tego typu meczach.

Bardzo dobre występy w ostatnich spotkaniach zanotowali Tomasz Rzepko, który wszedł w ostatnich piłkach meczu w Radomiu i zanotował 3 dobre ataki oraz 2 bloki, praktycznie kończąc mecz oraz Jan Freudenheim, który kończył prawie każdy atak w meczu z MOSem. Stabilnie i pewnie zagrali też – w ataku Jakub Woźniak oraz nasi libero – Przemysław Mączka oraz Michał Kępka.

Kolejne spotkania naszych kadetów to: w niedzielę 2.12 wyjazdowy mecz w Ostrołęce oraz także „wyjazdowy” z KS METRO Warszawa w dniu 7.12.2018.

W przyszły weekend Kadeci i to najprawdopodobniej „w barwach” MDK I i MDK II zagrają w corocznym Turnieju POLNA CUP18 (pomimo swojej nazwy Turniej w kategorii Kadeta i Młodzika rozgrywany będzie w hali przy ul. Konwiktorskiej LO im. Wł. Anders) – szczegóły wkrótce.

RCS Czarni Radom II – MKS MDK Warszawa0:3 (13:25, 16:25, 16:25)

MKS MDK Warszawa– UKS MOS Wola Warszawa II  3:0 (25:19, 27:25, 25:18)I 

Comments are closed.