II Turniej Seniorów o „Puchar Ziemi Zawkrzeńskiej” pod patronatem Burmistrza miasta Mława.

Siatkarze UKS „MKS MDK” II, wsparci powracającym do zdrowia Karolem Borkowskim (operacja kolana)
oraz libero naszego pierwszego zespołu – Danielem Michalskim, brali udział w rozgrywanym 30.09.2017 r.
turnieju seniorów. Brało w nim udział 16 zespołów z terenu całego kraju. Drużyny podzielono na 4 grupy – po
4 zespoły w każdej z nich. Nasi gracze zostali wylosowani wraz z: KS KORBA W-wa, ABSOLWENCI Gdańsk,
ZAWKRZE II Mława. Grając dobrze w fazie grupowej pokonaliśmy wszystkich przeciwników bez straty seta,
uzyskaliśmy awans do 1/4 turnieju i tym samym znaleźliśmy się w „czwórce” zespołów walczących o Puchar.
UKS „MKS MDK”   –   KORBA Warszawa          2 : 0 (25:22, 25:11)
UKS „MKS MDK”   –   ZAWKRZE II Mława         2 : 0 (25:16, 25:19)
UKS „MKS MDK”   –   ABSOLWENCI Gdańsk    2 : 0 (25:10, 25:22)
W ostatnim meczu, w połowie drugiego seta, kontuzji doznał nasz rozgrywający – J. Sosnowski. W składzie
drużyny nie mieliśmy niestety zmiennika – drugiego zawodnika rozgrywającego (grał w tym dniu mecz ligowy
w zespole kadetów). Do pełnienia tej roli trener desygnował K. Borkowskiego – tracąc tym samym swego
podstawowego – przyjmującego i atakującego gracza. Odbiło się to na skuteczności gry całej drużyny.
Swoją decyzję trener skomentował następująco: „Karol dochodzi dopiero do siebie po sześciomiesięcznej
przerwie w treningach. Nie chciałem eksploatować go zbytnio, a siłą rzeczy otrzymywał najwięcej piłek do
ataku i dodatkowo przyjmował wiele trudnych zagrywek. Jest bardzo dobrze zaawansowany technicznie więc
uznałem, że dam mu trochę odpocząć od skakania i jednocześnie najlepiej spełni on rolę „zastępcy”. Tak
też się stało.
W meczu ćwierćfinałowym naszym przeciwnikiem został kolejny zespół z Gdańska – drużyna zeszłorocznego
triumfatora pierwszej edycji Pucharu, w składzie której wchodzili zawodnicy występujący jeszcze 2-3 lata temu
na parkietach ligowych. Pomimo ambicji, grając już bez zawodnika rozgrywającego – którego zastępował nadal
Karol Borkowski, nie mogliśmy nawiązać równorzędnej walki z tak doświadczonym przeciwnikiem. Zeszliśmy
z boiska pokonani w dwóch setach.
UKS „MKS MDK”   –  PEWNIAKI Gdańsk          0 : 2 (20:25, 15:25)
Po tej porażce, zagraliśmy w 1/2 turnieju. Niestety graliśmy już słabiej i przegraliśmy to spotkanie w trzech setach,
zajmując ostatecznie czwarte miejsce w zawodach.
UKS „MKS MDK”   –   ZUZANGI Warszawa       1 : 2 (24:26, 25:23, 12:15)
Triumfatorem została drużyna DREMAR Żuromin, która pokonała w finale PEWNIAKI Gdańsk w dwóch setach.
1 miejsce – DREMAR Żuromin
2 miejsce – PEWNIAKI Gdańsk
3 miejsce – ZUZANGI Warszawa
4 miejsce – UKS „MKS MDK”

Trener W. Góra powiedział: „Taki turniej to doskonała nauka dla moich zawodników. Mieli możność gry przeciwko
zespołom seniorskim, które grają „inną siatkówkę” niż drużyny młodzieżowe. Więcej tu doświadczenia boiskowego
i „cwaniactwa” w grze, a mniej siły i błędów. Tego trzeba się nauczyć. Uważam, że czwarte miejsce zdobyte przez
moich zawodników jest dobrą wykładnią ich możliwości i jestem z niego zadowolony. Mogliśmy też wygrać ostatni
mecz i zająć miejsce trzecie – co nie zmieniło by mojej oceny tych zawodów. Nikogo wyróżniać nie zamierzam,
chociaż dodać muszę, że Szymon Niziołek otrzymał nagrodę dla „Najlepiej Blokującego” zawodnika turnieju”.
Graliśmy w składzie: F. Balasz (kpt.), P. Kalinowski, Sz. Niziołek, G. Stryjewski, K. Borkowski, J. Sosnowski,
F. Matras, K. Stryjewski, W. Sadowski, E. Koc, A. Purgacz, D. Michalski (libero)