Mistrzostwa Mazowsza Juniorów

Mistrzostwa Mazowsza za nami. Trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji jest odzwierciedleniem naszej gry w tym turnieju i aktualnych możliwości tego zespołu. Czy mogło być lepiej – pewnie tak ?! Wszak jest to sport i to sport młodzieżowy – wiec o niespodzianki i zaskakujące wyniki nie jest trudno. Chociaż przegraliśmy dziś w trzech setach, to było to nasze najlepsze spotkanie – rozegrane w Finałach. Przegraliśmy z zespołem gospodarzy, wzmocnionym dodatkowo przez zawodników SMS Spała, grającym od kilku lat w tym samym składzie i mającym o wiele większe od nas doświadczenie meczowe (w naszej drużynie występuje 4 zawodników, którzy siatkówkę trenują nieco ponad 1,5 roku). Tak więc nie był to taki sam zespół, z jakim wygraliśmy bez straty seta w I lidze juniorów. Jednocześnie, gdybyśmy zagrali równie dobrze w pierwszym dniu zawodów (przeciwko zespołowi UMKS MOS Wola) jak graliśmy dziś przez większość drugiego seta, mieli byśmy duże szanse na zwycięstwo i drugie miejsce na koniec tych Mistrzostw. To już historia, z której powinniśmy wyciągnąć na pewno konstruktywne wnioski, ale która została „zapisana w klubowych kronikach”. Teraz krótkie przygotowania do 1/4 Mistrzostw Polski Juniorów (w między czasie losowanie grup) i walka o jak najlepszą, końcową lokatę. Za 10 dni ciąg dalszy zmagań i kolejne emocje. Drużyna wystąpiła w identycznym składzie osobowym, co w dwóch poprzednich spotkaniach. Nagrodę dla ” Najlepszego Zawodnika UKS MKS MDK ” otrzymał podczas uroczystego zakończenia zawodów kapitan zespołu – Filip Balasz, który odebrał ją razem z pucharem za III miejsce oraz brązowym medalem Mistrzostw. Medale, ufundowane przez MWZPS otrzymali również wszyscy pozostali zawodnicy i trenerzy z naszego zespołu.

KS METRO   –   UKS „MKS MDK”      3 : 0  (25:19, 25:22, 25:16)

Comments are closed.