POLNA CUP17 – KADECI

W dniach 15-17.12 odbył się Turniej POLNA CUP 2017 w kategorii kadetów.

I to był sukces MDK-u i MOS3 tak organizacyjny jak i sportowy.

W rywalizacji sportowej reprezentujący nasz klub zespół UKS WARSZAWA (drugi zespół MKS MDK) pod wodzą tr. R. Hołopiaka zwyciężył w Turnieju, ale podstawowy zespół Kadetów MKS MDK zajął IV miejsce. Pytanie czy to „dopiero” czwarte miejsce… w tak wyrównanej stawce?

Trzeba przyznać, że rozgrywki turniejowe były dość zacięte oraz poziom na tyle wyrównany, że nasz zespół mógł, przy większej dozie szczęścia i kilku błędach mniej,  równie dobrze zająć i wyższą pozycję w końcowej tabeli. I chyba, biorąc pod uwagę swoje możliwości, powinien…

Poziom Turnieju można uznać za satysfakcjonujący, a co najważniejsze grania było sporo – każdy zespół rozegrał 5 spotkań.

Był to dobry trening dla naszych kadetów przed zbliżającymi się play-off’ami. Wszyscy zawodnicy z naszego – okrojonego chorobami – zespołu mieli okazję pokazać się na boisku. Trener miał także okazję przetrenować różne ustawienia taktyczne, czasem niestety wymuszone wąskim składem, ale o to w sumie chodzi w turniejach towarzyskich.  Postawa drużyny dała wreszcie momentami sporo radości trenerowi Szymaniakowi, który wyraził się, że „w końcu widać przebłyski prawdziwego zespołowego podejścia do grania”.

Podsumowując – Turniej POLNA CUP17 Kadeci można uznać za udany zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym, a trenerzy obiecali ponowny przyjazd na kolejną edycję.

W tej edycji Turnieju nagrody indywidualne odebrali:

MVP Turnieju – Bartłomiej Grzegorzewski (UKS WARSZAWA)

W kategorii „Najlepszy zagrywający” – Piotr Roszak (Joker PIŁA)

Najlepszym Libero został Michał Gaweł z METRA Warszawa, a najlepszym rozrywającym wybrano Macieja Piaseckiego (Joker PIŁA)

W każdym zespole trenerzy wytypowali najlepszych zawodników i zostali nimi:

Mateusz Tykfer – BŁYSKAWICA SZCZECIN

Michał Żywalewski – AZS OLSZTYN

Maciej Marchewka z MKS MDK WARSZAWA

Jakub Rylski – METRO Warszawa

Michał Osiecki – Joker PIŁA

Klaudiusz Drachal w UKS WARSZAWA,

Po rozgrywkach turniejowych nasi kadeci spotkali się na krótkim, ale bardzo wesołym spotkaniu Świątecznym przy barszczu, pierożkach i słodkościach. ;-)

Wszystkim zawodnikom, rodzicom i przyjaciołom-kibicom życzymy Spokojnych Rodzinnych Świąt!!!

Końcowa klasyfikacja Turnieju POLNA CUP17 w kategorii Kadetów:

1. UKS WARSZAWA (drugi zespół MKS MDK) – 4 zwycięstwa i 12 punktów
  2. Joker PIŁA – 4 zwycięstwa i 11 punktów