Polska Mistrzem Świata!!!!

Polska Mistrzem Świata!!!!

Historia „zatoczyła koło”. Minęły cztery lata i w kolejnych Mistrzostwach Świata znów zdobyliśmy złoty medal i mistrzowski tytuł. Ponownie też, w tak krótkim czasie,    w składzie mistrzowskiego teamu nasz klub ma swego przedstawiciela. W poprzedniej edycji Mistrzostw był nim Paweł Zagumny, obecnie jest to Artur Szalpuk. Zarówno jeden, jak i drugi grał w podstawowej „szóstce” i miał wielki wkład w końcowy sukces zespołu. Przypomnieć tu jeszcze trzeba, że w przeszłości mieliśmy już zarówno  Mistrza Świata, jak również Mistrza Olimpijskiego –Mirosława Rybaczewskiego, który w „złotym zespole” śp. Jerzego Huberta Wagnera był również podstawowym zawodnikiem pierwszego składu. O ile Paweł Zagumnyi Artur Szalpukrozpoczynali swą sportową karierę w MKS MDK(V klasa szkoły podstawowej),  to Mirek Rybaczewskiprzyszedł do nas po ukończeniu szkoły podstawowej z klubu ZWAR Falenica, ale to u nas rozwinął się i osiągnął poziom mistrzowski (grał w reprezentacji Polski juniorów w Mistrzostwach Europy i awansował z niej do kadry narodowej mężczyzn).
Uważamy, że w niedługim czasie do kadry narodowej awansować może nasz kolejny wychowanek, który obecnie grać będzie w zawodach PLUS Ligi.
W wyżej wymienionej lidze występować będzie w sumie 4 naszych zawodników: B. Krzysiek, W. Sobala, K. Buczek, K. Sasak(być może również Ł. Polański), natomiast w pierwszej i drugiej lidze grać będzie jeszcze kilkunastu innych naszych wychowanków.  

Comments are closed.