Turniej półfinałowy o awans do II Ligi Seniorów

Dziś zakończył się turniej półfinałowy o awans do II Ligi Seniorów,. Nasi juniorzy rywalizowali o awans wraz z trzema innymi teamami seniorskimi. Turniej rozgrywany był systemem „każdy   z każdym”. W pierwszym dniu pokonaliśmy w czterech setach drużynę z woj. warmińsko-mazurskiego – wicemistrza tego województwa.
Pałac Kamieniec –UKS „MKS MDK”   1:3  (21:25, 26:28, 25:23, 23:25)

Drugiego dnia naszym przeciwnikiem był v-ce mistrz woj. łódzkiego, która w swoim pierwszym spotkaniu pokonała w pięciu setach zespół gospodarzy. Grając jeszcze lepiej niż w swym pierwszym spotkaniu – pokonaliśmy również tego, bardzo mocnego przeciwnika i to w trzech setach. Mecz ten dał nam już awans do gier finałowych o II Ligę.

Siatkarz Wieluń –UKS „MKS MDK”    0:3
(21:25, 20:25, 15:25)

Mecz trzeci, grany przeciwko gospodarzom zawodów, decydował o tym czy trafimy do grupy finałowej jako mistrz tej grupy, czy do innej grupy finałowej jako jej v-ce mistrz. Dla naszych przeciwników był to dodatkowo mecz o awans do finałów (w przypadku wygranej), lub odpadnięcie z dalszych gier (w przypadku porażki), co spowodowało by, że awansował by z drugiego miejsca zespół Wielunia. Gospodarze zrobili wszystko, żeby wygrać ten mecz więc odwołali z Akademickich Mistrzostw Polski zawodników, którzy występowali bardzo niedawno na pierwszoligowych i drugoligowych parkietach. Faktycznie – zwycięstwo z tak silnym zespołem nie udało się nam i po przegraniu seta pierwszego – trener dał odpocząć niektórym bardzo zmęczonym graczom – wpuszczając zawodników rezerwowych. Tak więc zajęliśmy ostatecznie drugie miejsce i teraz, w dniach 18-20.05.2018 zagramy prawdopodobnie o ewentualny awans do II Ligi.
UKS „MKS MDK”–  BESTIOS Białystok   0:3   (22:25, 15:25, 15:25)

Trener W. Góra powiedział:”Biorąc pod uwagę różnicę wieku i doświadczenia pomiędzy moimi młodymi zawodnikami, a ich przeciwnikami oraz szczebel rozgrywek – gdzie nie ma już „słabych”, jak również oceniając poziom naszej gry uważam, że rozegraliśmy bardzo dobre zawody. Jestem bardzo zadowolony ze swoich graczy i mógłbym wyróżnić naszą  całą „pierwszą szóstkę” i jej zmienników. gratuluję chłopcom postawy”.

Comments are closed.