Osiągnięcia klubu

W rozgrywkach młodzieżowych nasza sekcja męska zdobyła 28 medali Mistrzostw Polski – w tym 16 złotych,  8 srebrnych oraz 4 brązowe w kategorii wiekowej juniora, kadeta, młodzika oraz zajęła wiele punktowanych miejsc w finałach tych imprez.
W latach 1977 – 1987 zespół juniorów naszego klubu, stawał corocznie – 11 razy, na podium Mistrzostw Polski zdobywając w nich, aż siedmiokrotnie złoty medal, w tym przez kolejne 4 lata, 2 krotnie medal srebrny oraz 2 krotnie medal brązowy.
Takich sukcesów, poza MKS MDK, nie udało się jeszcze nigdy osiągnąć żadnej męskiej i żeńskiej młodzieżowej sekcji w kraju. Tylko nieliczne kluby mogą pochwalić się takim dorobkiem sumując wszystkie zdobyte medale sekcji żeńskich i męskich w zawodach halowych i w siatkówce plażowej!. Jest to godne podkreślenia tym bardziej, że następująca co roku zmiana składu drużyny spowodowana odejściem rocznika kończącego wiek juniora nie sprzyja wielokrotnemu powtarzaniu sukcesów przez tak długi okres czasu.
Nasi zawodnicy grając w kadrach narodowych kat. juniora bądź kat. kadeta, zdobywali wiele medali i zajmowali czołowe, znaczące miejsca  podczas Mistrzostw Świata czy Mistrzostw Europy w swoich kategoriach wiekowych.

W latach 1995, 2000, 2002, 2006 i 2014 nasza drużyna występując jedynie zespołem złożonym z juniorów i kadetów (!) awansowała do II Ligi seniorów. W sezonie 2003/2004 zajęliśmy w tych zawodach 5 miejsce, w sezonie 2006/2007 – 7 miejsce. Niestety, pomimo utrzymania się zespołu w lidze (grając wyłącznie naszą młodzieżą), podobnie jak to już trzykrotnie miało miejsce wcześniej, zmuszeni byliśmy przekazać swe miejsce w tej klasie rozgrywkowej innemu klubowi. Spowodowane to było brakiem środków na udział w zawodach ligowych (przejazdy, noclegi, wyżywienie i koszty sędziowania). Dzięki temu zespoły z Hajnówki, Legii Warszawa oraz Siedlec wystartowały w zawodach drugiej ligi zajmując zwolnione przez nas miejsce.
Za swe liczne zasługi i wieloletni wkład w rozwój krajowej siatkówki sekcja uznana została za  „Najlepszą Polską – Młodzieżową Sekcję Siatkarską”  i odznaczona została *SREBRNĄ*, a następnie *ZŁOTĄ* HONOROWĄ ODZNAKĄ Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
W bieżącym sezonie w klubach PLS oraz I i II Lidze występowało kilkunastu naszych wychowanków. Wszyscy grali w podstawowych składach swych drużyn i odgrywali w nich kluczową rolę.

• 16-krotny Mistrz Polski w różnych kategoriach wiekowych

• 28 medali Młodzieżowych Mistrzostw Polski